Příští akce

Zatím nic v plánu.

Legendární hlášky

Kde je ta Machova žena?

 

Jára P. - děti hledaly večerníčkové postavičky,
on hledal Šebestovou.
(schůzka září 2010)
Náš partner pro web
Banner

Po stopách lesních tvorů

Na první jarní den jsme se vydali električkou do Horního Hanychova. Počasí vypadalo všelijak, a možná proto se nás v centru města sešlo maličko. Martin, Vojtové, Jára, Lůca, Kenny, já a Anežka jsme odhodlaně vystoupili a dali jsme se po turistické modré značce směrem na Ještěd. Jelikož bradavičtí studenti mají zkoušku z mapy za sebou, rozhodla jsem se, že hlídání trasy nechám na nich. Ovšem nebylo to zdaleka tak jednoduché, jak jsme s Kenny předpokládaly ....

Kdo zná cestu po modré, ví, že vede pod starou sáňkařskou dráhou. Překvapilo mě, že někteří šli touto trasou poprvé. Takže jsme se tam několik minut zdrželi, trochu si o dráze povídali a někteří měli touhu ji blíže prozkoumávat. Ale vše má své meze... a my museli jít dál. Stoupali jsme vzhůru do stále hustější mlhy a to původně všelijaké počasí se postupně měnilo na počasí deštivé. Na Televizní cestě se provazy deště stupňovaly a bylo načase vytáhnout pláštěnky a uvažovat o změně plánované trasy výletu. Škoda... Na Výpřež jsme tedy nedošli a naučnou stezku jsme zřeli pouze na mapě. Sešli jsme tedy do lesa směrem ke žluté značce, ale ve snaze zkrátit si cestu do Ostašova jsme z hlavní žluté odbočili na vyšlapanou pěšinu. Ta nás zavedla k posedu a zásypu. Zavánělo to tam všeličím, ale jelikož to bylo vhodné místo pro nález zvířecích stop, zůstali jsme tam. Každý si našel stopu, řádně ji upravil a poté rozmíchal sádru. Jenže ouha.... Zmrzlý pórovitý jarní sníh není to pravé ořechové pro odlévání stop! To jsme záhy pochopili, když veškerou rozmíchanou sádru sníh doslova pohltil. Byli jsme natěšení, takže naše zjištění nás poněkud rozhodilo. Nicméně – vzali jsme si z toho ponaučení a rozhodlo se, že stopy odlijeme na schůzce do formy z modelíny. Pěšina, která nás dovedla k zásypu, tu končila a zdálo se, že nejlepší varianta po zkrácení cesty domů v tomto nepříznivém počasí bude vrátit se zpět na Televizní cestu a odtud po silnici zpět k restaruraci Domov. Zpáteční pochodování nám zpestřil Vojta K., který se doslova vyválel v bahně – a to už jsme byli kousek od tramvaje Tongue out.


V úterý na schůzce jsme se pustili do práce, každý si vybral stopu, vytlačil ji do formy z modelíny, zalili jsme ji sádrou.... Nakonec se vše vydařilo.