Příští akce

Zatím nic v plánu.

Legendární hlášky

Jo ty mě nezdravíš, ty mě chceš sežrat!

(Majka - měla masku žáby a Lukíno v masce čápa jí klepal na rameno - třídeňák Dubnice)
Náš partner pro web
Banner

Z Tanvaldu na Ještěd

V pátek 20.května jsme se vydali po dlouhé době zase k bratru Kunovi do Tanvaldu. Ve vlaku se neudálo nic zásadního a po projetí všech Smržovek jsme konečně vystoupili z vlaku. Ještě jsem chvíli postáli na nádraží, protože byla červená a čekali jsme na protijedoucí vlak a to už někteří odkládali batohy, že už nemůžou a to jsem ještě nevyšli!!!

Do domečku jsem ale přeci jen dorazili a tam nás čekal Vláďa se zásobami a také nová kuchyň a sprcha. Kluci spali dole a holky nahoře, trochu se vybalili a sešli jsme se všichni v klubovně na večeři. Bylo hezky a tak jsme ještě šli na zahradu, hrát drobné hry, různé honičky a hlavně na schovku!! Po dostatečném vyřádění jsme šli dom a zahráli si tichou poštu, kdy vycházeli obdivuhodná spojení, pak ještě komando piprlé a šli jsme pomalu, ale jistě spát. V sobotu nás totiž čekala cesta na Ještěd J.

Ráno jsme byli trapně vzhůru dřív než děti – já,Vláďa,Kamča a Majka – a tak nám nezbylo než připravit snídani. Děti se mezitím tedy také vzbudily a celkem v klidu jsme se nasnídali. A hned po snídani jsme vyrazili na JeštědJ. Cestu nám ale pokazily závody motorek a tak jsme se po krátkém,ale velmi strmém výstupu pomalu přesunuli zase dolů a koukali chvíli na závodníky. Měli jsme pěkné místo nad „akční“ zatáčkou, kde každou chvíli někdo boural, což se nejvíce zamlouvalo Kamče. Vydrželi jsem jedno zkušební kolo, a pak exkluzivní start, snad „naše“ 32 vyhrála!! Potom už jsme se vypravili do nedalekého lesa zahrát si oblíbené pašeráky. Po velmi zajímavém vysvětlení, co jsou pašeráci, Kamča rozdala pašerákům jejich zboží a mělo se začít hrát. Hra byla opravdu nervydrásající, ale snad možná někdy někdo pochopí, jak se to vlastně hrajeJ. Cestou zpátky jsme děti motivovaly k odpolední vycházce na Ještěd, aby si s sebou vzaly pití a tak a šli jsme zpět k domečku vařit oběd. Měli jsme konečně oblíbené těstoviny, my s Majkou jsme se vrhly na vaření a Kamča s Vláďou hráli hry s dětmi na zahradě. Vaření oběda se však proměnilo v malou bojovku, protože ze dvou plotýnek fungovala jen jedna a to samozřejmě ta menší…po hodině snažení jsme mohli obědvat. Během poledního klidu jsme s Majkou ještě stříhaly na Bambiriádu a Kamča dopisovala kroniku (pokud v zápise z minulého výletu objevíte slava jako filiálka nebo gnomony, tak se nedivte)!!. A už byl čas vyrazit na Ještěd. Šli jsme po stopách bratra Kuny, který nám čas od času nechal u fáborku obálku, kde byla vždy část skládačky pro každého. Po fáborcích jsme došli až na rozhlednu na Špičáku. Bohužel jednu obálku jsme cestou někde přehlédli a tak nikdo nemohl postavit celý obrázek, ale ještě jsme měli cestu zpátky, abychom ho našli. Dali jsme si sváču, někteří šli na rozhlednu, někteří klikovali. Všichni pak šli prozkoumat místní skály a pak se začalo trochu zatahovat a tak jsme radši vyrazili zpět, abychom nezmokli. Obálku jsme zdárně našli a všichni tedy na zahradě dostavili obrázek. Podle obrázku pak měli vymyslet příběh, pohádku nebo písničku a my šli připravit večeři. Po večeři přišla řada na kulturní představení a tu si nenechala ujít Markéta, která vystřídala Kamču. Vevnitř jsme si dali ještě tankovou bitvu a šli po náročném dnu spát.

Ráno jsme vstávali do slunečného dne a to je vždy fajn. Namazali jsem garmošku, posnídali a začalo obligátní balení, uklízení. Zabalili jsme tak důkladně, že nebylo co naložit do auta. Asi v deset jsem už zapnula plotýnku, aby byl oběd tak nějak kolem poledne. Děti jsme přenechaly Markétě a vymýšleli jsme dopis pro bratra Kunu, který se ptal na naše názory ohledně dalších plánovaných rekonstrukcí. Po gulášovce jsem už nahodili batohy a vyrazili na nádraží. Pohodlnou cestu z kopce už všichni přežili bez následků, vlak měl trochu zpoždění, ale nakonec naštěstí přijel. V Liberci si nás rozebrali příbuzní a všichni se těšili domů, někteří hlavně na měkoučkou postýlku a ne tvrdou zemJ.

 

 

Zapsala: Zůza