Příští akce

Zatím nic v plánu.

Legendární hlášky

Cha- me- le- on!

Adam - hra kočka,kočka,pes,pes. Hodky, listopad 2010.
Náš partner pro web
Banner

Bezžábovitý skanzen

Konečně se nám podařilo po delší době vyrazit do skanzenu v Jindřichovicích pod Smrkem a to 13.-15.dubna 2018. Cesta tam byla v pohodě, protože si všichni chtěli vyzkoušet mezigalaktický záchod a než se vystřídali ( dětí bylo 17!!!) už jsme vystupovali. Hned jak jsme dorazili, začalo pršet a tak se děti schovaly v jedné spodní místnosti a já zatim šla obhlédnout pobytové pokoje, bylo pár novinek,jak onapříklad, že už se vylíhly užovky:-). Ubytování jsme zvládli v pohodě a protože přestalo pršet, šli jsme ven. Dorazila ještě Anička a pak i Kamča. Mohli jsme si tedy dát večer při svíčkách dlouho očekávané palermo.

Ráno jsme se nasnídali a čekali, až dorazí Hluba. Pak jsme vyrazili do lesa a zahráli si pár her, které přesně nevím, neb jsme šla vařit oběd, tuším ale,že jedna z nich bylyvevrky. K obědu byly brambory na loupačku a tentokráte jsem kamna tak rozhycovala,že byly hotové dokonce dřív, než přišly děti. Polední klid proběhl v poklidu venku a pak jsme šli do lesa hrát bojovku a na rozkopávací schovku.

K večeři byly buřty a poté měly děti připravenou další část příběhu jako divadlo, pokračování ze Sloupu. Venku jsme byli co to šlo a hráli i na schivku po setmění. Vevnitř si opět zahráli palermo a šli spát.

Ráno jsme na to už byli sami s Hlubou, Kamča musela vyřizovat v sobotu večer rodinné záležitosti, ale vše proběhlo v pohodě, děti hrály na schovku, my jsme poklidili a pozorovali užovku.

Ve vlaku jsme si samozřejmě dali chleba s paštikou,aby tradice baly zachována.

P.S. Žábu jsme nepotkali ani jednu.